Zobacz od czego możesz zacząć Swoją fotograficzną karierę

Posiadanie własnego hobby może okazać się nie tylko ciekawym sposobem na wypełnienie czasu wolnego, ale i doskonałym, a przy okazji również przyjemnym źródłem zarobku. Wielu z nas marzy o tym, aby wykonywany przez wiele lat zawód dawał też satysfakcję i był prawdziwą pasją, a na spełnienie tych marzeń pozwala fotografia. Jeśli od szkolnych lat biegaliśmy z aparatem poszukując ciekawych tematów do uwiecznienia, a dziś nie tylko posiadamy odpowiednie doświadczenie, ale i właściwy sprzęt, w który zainwestowaliśmy sporo pieniędzy, to już niewielki krok w kierunku tego, aby nasze hobby przynosiło pieniądze. Jak zarabiać na fotografowaniu? Pomysłów jest wiele, a te, które wybierzemy podsuwa nam zarówno życie, jak i nasze zainteresowania oraz to, w czym czujemy się najlepiej i mamy najwięcej do powiedzenia. Przyda się też odpowiednie środowisko, w którym znajdziemy te wybrane tematy.

Jeżeli chcesz już zacząć zarabiać…

Zajrzyj teraz na stronę: ajzo.pl .  Możesz założyć tam galerię ze swoimi zdjęciami, które zamienione w produkty do dekoracji ścian zaczną przynosić Ci w szybkim czasie zyski. Załóż darmowe konto klikając link https://ajzo.pl/user/register. Po założeniu konta i konfiguracji szybko zaczniesz sprzedawać swoje dekoracje.

Krok w kierunku profesjonalizmu

Fotografie rodzinne, sesje zdjęciowe na własnym podwórku, w gronie przyjaciół czy najbliższego otoczenia to początek kariery każdego fotografa. Aby zyskać uznanie, aby skusić poszukujących dobrych zdjęć klientów trzeba nie tylko posiadać odpowiednie wyposażenie i umiejętności, ale też umieć się sprzedać. Konkurencja na rynku jest bardzo duża, dlatego pragnąć sięgać do tych najwyższych półek musisz zadbać o odpowiednie portfolio. Jego zawartość nie bierze się znikąd, a dla ciebie najlepszym sposobem na szlifowanie warsztatu i zdobywanie zdjęć-wizytówek jest dobrze znane środowisko, w którym czujesz się doskonale i nie miewasz ograniczeń. Dzięki temu pozwolisz sobie na więcej swobody podobnie, jak twoje modelki i modele – chociaż nieprofesjonalni, to za to naturalni i bardziej otwarci. W takim duecie, zaczynając od młodych osób z grona twojej rodziny lub przyjaciół stworzycie zestaw fotografii, które dla młodego modela będą szansą do pokazania się w agencjach, a dla ciebie nie tylko poznaniem warsztatu, ale i stworzeniem bazy fotografii, dzięki którym zachęcisz do kolejnych sesji przyszłe młode gwiazdy.

Masz dodatkowe pytania? Napisz do nas!

13 + 4 =

Amatorskie sesje

Amatorskie sesje

Pamiętaj że od czegoś trzeba zacząć nawet od sesji dla koleżanek

Zdjęcia z koncertów

Zdjęcia z koncertów

Takie fotografie możesz sprzedawać do gazety lub portali internetowych

Fotoreportaże

Dokumentowanie ważnych wydarzeń lokalnych to świetny sposób na wykorzystanie własnego aparatu i zarobienie pieniędzy. Poszukiwanie tematów wymaga od ciebie dużej czujności, bowiem musisz być w ciągłym kontakcie z miejscowymi władzami, instytucjami, szkołami i innymi placówkami, które w twojej okolicy decydują o życiu kulturalnym. Dobrym pomysłem jest śledzenie stron internetowych, na których zamieszczane są takie informacje. Fotografowanie eventów, konferencji, zawodów sportowych, jubileuszy firm i instytucji, domów kultury itp. To doskonała okazja do wykazania się umiejętnościami, a w konsekwencji wpisania się na listę adresową osób odpowiedzialnych za ich organizację. Rodzaj wydarzenia uzależniony jest od miejsca, w którym działasz, bowiem inne fotoreportaże wykonasz w mieście, a inne na wsi czy w małym miasteczku.