Twoje zdjęcie na kubku, koszulce i w formie plakatu

Utrzymywanie się z własnej pasji, jaką jest fotografia to sposób na połączenie przyjemnego z pożytecznym i nawet, jeśli nie staniemy się dzięki temu krezusami, a nasze dochody nie osiągną magicznego pułapu tysięcy dolarów, zawsze możemy mieć nieco finansowego wsparcia na wakacyjny wyjazd, ulubione filmy czy też lepszy sprzęt fotograficzny. Sprzedawanie własnych zdjęć wymaga znalezienia odpowiedniego odbiorcy, a w jego poszukiwaniach zdecydowanie pomaga fotografom Internet. Fotografie reklamowe narzucają twórcom bardzo wysokie wymagania, jednak wielkie agencje czy firmy poszukujące materiałów stawiają na wyjątkową jakość, kreatywność i uniwersalne spojrzenie na kompozycję. Jeśli jesteś osobą poszukującą własnego stylu, odbiegającą od standardów fotograficznych możesz spróbować swoich sił tworząc indywidualne, niepowtarzalne projekty fotograficzne i umieszczając je na portalach, jako materiał do tworzenia nadruków.

Jeżeli chcesz już zacząć zarabiać…

Zajrzyj teraz na stronę: ajzo.pl .  Możesz założyć tam galerię ze swoimi zdjęciami, które zamienione w produkty do dekoracji ścian zaczną przynosić Ci w szybkim czasie zyski. Załóż darmowe konto klikając link https://ajzo.pl/user/register. Po założeniu konta i konfiguracji szybko zaczniesz sprzedawać swoje dekoracje.

Nadruki, czyli fotografia na gadżetach i odzieży

Twoje niepowtarzalne zdjęcia, w których pokazujesz nie tylko swoje umiejętności, ale też możesz wyrażać siebie poprzez bardzo specyficzne kompozycje, to doskonały materiał do tworzenia tak modnych w ostatnich latach gadżetów. Odpowiednio dobrane, przemawiające obrazy mogą znaleźć się na ceramicznych kubkach, torbach z tkaniny lub papieru, t-shirtach, podkładkach pod myszki, naklejkach na meble i na dziesiątkach innych produktów, służących dekoracji wnętrz czy celom użytkowym. W Internecie znajdziesz wiele takich portali, które pośredniczą pomiędzy artystą i klientem oferując ci możliwość wystawienia swoich prac. Większość z nich dedykowana jest różnego rodzaju twórczości, w tym również grafice komputerowej, ale twoje fotografie znajdą tam również swoje miejsce.
Jedną z ciekawszych witryn zapraszających do współpracy artystów jest Zazzle oferująca obecnie już około 19,5 miliarda unikalnych projektów, w tym również klasycznych fotografii umieszczanych na t-shirtach, torbach, bluzach, znaczkach pocztowych, krawatach, fartuchach, kurtkach i wielu innych produktach. Równie interesującym konkurentem, z którym możesz nawiązać współpracę jest ImageKind – strona, za pośrednictwem której możesz sprzedać kopie swoich zdjęć, trafiające na różnego rodzaju materiały. Witryna umożliwia też kadrowanie fotografii, dzięki czemu doskonale dopasujesz je do wybranych produktów. Fotografie do drukowania na gadżetach sprzedasz też za pomocą deviantART, gdzie już dziś znajduje się 81 milionów prac różnych artystów. Atutem portalu jest specjalny sklep, w którym można wystawiać swoje projekty. Podobne możliwości stwarza portal Live Heroes, specjalizujący się w odzieży oraz CupSell, której oferta rozszerzona jest o poduszki. Portale te umożliwiają nie tylko stworzenie projektu, ale i założenie własnego sklepu z gadżetami.

Masz dodatkowe pytania? Napisz do nas!

10 + 6 =

Zdjęcie na poduszce

Zdjęcie na poduszce

Niektóre strony mają w ofercie więcej przedmiotów na których można nadrukować zdjęcie

Zdjęcie na torbie

Zdjęcie na torbie

Jak widać nasze zdjęcia mogą być drukowane na najróżniejszych przedmiotach

Albumy, kalendarze, książki

Gadżety to jeden ze sposobów zarabiania na swoich własnych zdjęciach, które albo oferujesz innym firmom, zajmującym się produkcją kubków, toreb, podkładek czy odzieży z nadrukami, albo samodzielnie zaprojektujesz takie gadżety i wystawisz w udostępnionym sklepie. Twoje zdjęcia jednak mogą zasługiwać na bardziej elegancką prezentację, dzięki której pokażesz swoje umiejętności lub indywidualne spojrzenie na piękno regionu czy przyrody. Jeśli jesteś zapalonym fotografem i marzysz o stworzeniu własnego albumu, który wystawisz na sprzedaż, w realizacji marzenia pomoże ci Blurb, w którym stworzysz swoją własną książkę z fotografiami i tekstem, albo piękny album. Portal wyróżnia się bardzo wysoką jakością wykonywanych prac, dlatego jest chętnie odwiedzany przez najlepszych fotografów. Atutem portalu jest jego powiązanie z Amazon, dzięki czemu Twoje książki trafią na aukcje internetowe.
Kolejna strona, którą warto odwiedzić, jeśli chcesz sprzedać swoje zdjęcia to Fine Art America skupiająca artystów, grafików i kolekcjonerów oferujących swoje prace, jako motywy kartek okolicznościowych, miniatur, reprodukcji, plakatów, wydruków na płótnie. Za pośrednictwem portalu możesz wystawić fotografie w wersji surowej bądź już przygotowane w oprawie czy jako kartki. Jeśli pasjonuje cię kuchnia, pieczenie, gotowanie, dekorowanie potraw, a przede wszystkim ich fotografowanie możesz też spróbować swoich sił w przygotowaniu profesjonalnej książki kucharskiej. Doskonałe zdjęcia będą podstawą do stworzenia albumu z przepisami, a przy okazji zaprezentują twoje umiejętności. Atrakcyjne, choć sezonowe będą również kalendarze z twoimi zdjęciami.