Na jakie zdjęcia jest popyt w internecie 

Jak sprzedawać zdjęcia w internecie
Dostępne dla przeciętnych Internautów microstocki to idealne miejsce do zarabiania pieniędzy dla tych, który kochają fotografię, dysponują odpowiednim sprzętem i motywacją do zdobywania wiedzy i umiejętności w tej dziedzinie. Ogromna konkurencja przed każdym amatorem stawia spore wyzwanie, jednak ćwicząc, czytając poradniki i wykonując tysiące zdjęć można dojść do perfekcji i z własnego hobby uczynić całkiem intratny zawód. Atutem takiego rozwiązania jest ogólna dostępność banków zdjęć, w których jedynym ograniczeniem dla kandydata jest jakość jego fotografii. Nie musisz legitymować się dyplomami, ani zawodowym doświadczeniem, aby oferować na nich swoje produkty. Z uwagi na konkurencję jednak szanse, że Twoje zdjęcie wpadnie w oko potencjalnemu klientowi zwiększą się, jeśli zadbasz o kilka istotnych aspektów ich wykonywania.

Jeżeli chcesz już zacząć zarabiać…

Zajrzyj teraz na stronę: ajzo.pl .  Możesz założyć tam galerię ze swoimi zdjęciami, które zamienione w produkty do dekoracji ścian zaczną przynosić Ci w szybkim czasie zyski. Załóż darmowe konto klikając link https://ajzo.pl/user/register. Po założeniu konta i konfiguracji szybko zaczniesz sprzedawać swoje dekoracje.

Kadrowanie i światło oraz rozsądna obróbka, czyli aspekty techniczne

Planując wykonanie dobrego zdjęcia, które ma szansę na sprzedaż musisz też pomyśleć o jego stronie technicznej. Podstawowa zasada, jaką kierują się wszyscy artyści (w tym także fotograficy) to przemyślana kompozycja. Już osoby początkujące wiedzą, ze dobre zdjęcie nie powinno zawierać zbyt dużej ilości pustego planu, a umieszczając w kadrze postać ludzką należy ją sfotografować w takim przybliżeniu, aby znalazła się na zdjęciu cała, ale z ograniczoną przestrzenią wokół. Ta zasada dobrej kompozycji niekonieczne musi też być najlepsza dla odbiorców. Jeśli zdjęcie wykorzystane jest w reklamie stanowiąc tylko jej fragment pozostawione marginesy ułatwią dodanie innych elementów graficznych, które będą tworzyć całość zaprojektowanej kompozycji. Marginesy to również możliwość dowolnego przycięci zdjęcia, które dla twórcy projektu graficznego musi się zmieścić w określonym kadrze. Warto poćwiczyć zachowanie wyważonej równowagi pomiędzy tym, co jest tematem fotografii, a jego otoczeniem.

 

Jak sprzedawać zdjęcia w internecie

Drugi istotny aspekt to parametry techniczne zdjęcia oraz jego obróbka przed dodaniem do banku zdjęć, czyli wystawieniem na sprzedaż. Tu zapewnie nie trzeba nikogo przekonywać, że im lepsza technicznie fotografia tym większe zyska uznanie, jednak nie można również przesadzać w drugą stronę. Umiejętność posługiwania się programami do obróbki zdjęć jest równie ważna, jak samo fotografowanie. Niewprawne nakładanie filtrów, usuwanie szumów czy podkręcanie kolorów zamiast poprawić jakość fotografii sprawi, że będzie ona wyglądać sztucznie. Przed obróbką warto sięgnąć po dobry poradnik, który podpowie, jak dokonywać zmian, poprawiać ostrość i kontrast, dodawać kolorów i kadrować, aby efekt końcowy był jak najbliższy oczekiwaniom odbiorcy.

Masz dodatkowe pytania? Napisz do nas!

11 + 10 =

Efektowne zdjęcia

Efektowne zdjęcia

Wymagają dużo poświęceń oraz umiejętności fotografa
O jakie ładne zdjęcie

O jakie ładne zdjęcie

Większość nie ma pojęcia ile czasu zajmuje zrobienie genialnego zdjęcia, zwłaszcza tego długo naświetlanego

Uwaga formalności!

Aspektem, na który musicie zwrócić uwagę przygotowując się do sprzedaży zdjęć na microstockach jest strona formalna, nie zawsze lubiana i akceptowana przez kreatywnych artystów. Niestety brak odpowiednich zabezpieczeń może sprawić, ze albo Wy znajdziecie się przed sądem, albo będziecie musieli podjąć decyzję o pozwaniu kogoś, kto naruszył Wasze prawa autorskie. Dobrym rozwiązaniem jest powierzenie tej kwestii profesjonaliście, który wprawdzie pochłonie nieco Waszego dochodu, ale też zapewni Wam czyste sumienie i spokojny sen, że nie skończycie z gigantyczną grzywną do zapłacenia. Zabezpieczenie dotyczy również tego, co fotografujecie, szczególnie w odniesieniu do ludzi. Zachowanie prywatności wymaga od was uzyskania zgody – najlepiej na piśmie – od każdej osoby, którą chcecie uwiecznić na zdjęciu. Nawet przypadkowy bywalec dyskoteki, sfotografowany podczas uwieńczanego przez Was wydarzenia może zażądać odszkodowania, jeśli przypadkiem odnajdzie się na zdjęciu w czasopiśmie lub reklamie. Rację ma tu doskonale znana wszystkim zasada – lepiej dmuchać na zimne, niż się sparzyć, bowiem w tym drugim przypadku stracicie nie tylko dochody, ale i przyjemność fotografowania.