Kilka praktycznych porad zarabiania na pasji 

Możliwości fotografowania za pieniądze jest tak wiele, jak wiele bywa osób i ich potrzeb. Do najnowszych trendów zalicza się na przykład fotografowanie uroczystości pogrzebowych czy rozwodów. Sesja zdjęciowa może też być pomysłem na przygotowanie do właściwych zdjęć ślubnych, albo pamiątką dla rodzinny przebywającej za granicą. Przeciętni ludzie uwieczniają na zdjęciach swoje zwierzęta, samochody, domy, działki, tworzą historię swojego życia, w której może uczestniczyć profesjonalny fotograf. Ciekawą opcją są też artystyczne zdjęcia portretowe, wykorzystywane do wykonywania wydruków na płótnie i wieszania ich w domach w zastępstwie obrazów. Piękne portrety powstają na łonie natury pozwalając ci nie tylko na rozwijanie wyobraźni, ale też na operowanie światłem i cieniem czy kolorami w celu uzyskania wyjątkowych dzieł.

Jeżeli chcesz już zacząć zarabiać…

Zajrzyj teraz na stronę: ajzo.pl .  Możesz założyć tam galerię ze swoimi zdjęciami, które zamienione w produkty do dekoracji ścian zaczną przynosić Ci w szybkim czasie zyski. Załóż darmowe konto klikając link https://ajzo.pl/user/register. Po założeniu konta i konfiguracji szybko zaczniesz sprzedawać swoje dekoracje.

Rezygnacja z logo, rozpoznawalnych marek, edycji i wydań itp….

Uniwersalność to też odniesienie do kultury, religii i innych aspektów naszego życia, które wskazują na bardzo konkretną grupę społeczną, dlatego w fotografii powinieneś unikać takich elementów, które wyraźnie na nie wskazują. Wykonanie zdjęcia na tle kościoła katolickiego lub cerkwi prawosławnej może być sugestią konkretnej religii podobnie, jak umieszczenie w tle samochodu z wyraźnie widocznym oznaczeniem marki. Logo, znaki firmowe, symbole jednoznacznie wskazujące na konkretnego producenta również zdecydowanie ograniczają możliwości takiej fotografii, bo przecież żaden producent laptopów czy telefonów komórkowych nie umieści w swojej reklamie produktu konkurencji. Warto też zrezygnować z przedmiotów wyraźnie wskazujących na czas. Przypadkowo umieszczona w kadrze gazeta czy czasopismo z rozpoznawalnym tekstem zdecydowanie zepsuje ujęcie podobnie, jak stojący czy wiszący w tle kalendarz z ubiegłego roku. W tworzeniu kompozycji kieruj się zasadą mówiącą, że diabeł tkwi w szczegółach. Wykonaj zdjęcie i przeanalizuj je pod katem uniwersalności, a następnie powtórz ujęcie poprawiając detale.


Masz dodatkowe pytania? Napisz do nas!

6 + 11 =

Kreatywne spojrzenie na temat, czyli jak ja to widzę?

Dobrze oceniane i poszukiwane fotografie wymagają również właściwego podejścia do ich zasadniczego tematu. Wśród milionów zdjęć na microstockach można znaleźć już niemal wszystko, dlatego tworząc kolejną kompozycję z pejzażem, produktem spożywczym czy scenkę rodzajową warto uruchomić własną wyobraźnię i pomyśleć nad niestandardowym, indywidualnym przedstawieniem tematu. Być może niewielkie przesuniecie obiektywu, ujęcie z dołu lub z góry czy też w nieco innym oświetleniu. Kreatywność jest jak najbardziej pożądana, a dzięki eksperymentowaniu po wielu próbach traficie w końcu na Wasz ideał. Z pewnością docenią go też klienci poszukujący czegoś nowego, świeżego, co pozwoli reklamie czy artykułowi wyróżnić się w długim szeregu podobnych produktów. Przesadzanie jak zawsze nie jest wskazane, jednak, kiedy już na dysku Waszego komputera znajdzie się kilkadziesiąt podobnych, surowych ujęć przedmiotu, pokuście się o małe zmiany zdobywając nowe doświadczenia i poszukując niepowtarzalnego stylu.
Odpowiednikiem kreatywności jest również naturalność Waszych zdjęć. Nietrudno przecież wybrać grupę przedmiotów czy ludzi, ustawić je według własnego planu i uwiecznić obiektywem. W rzeczywistości takie kompozycje nie będą oddawać realizmu sytuacji i z pewnością nie wzbudzą żadnych emocji. Nie pomoże nawet dodające zdjęciom dynamiki rozwiewanie włosów suszarką. Wystarczy, że wyobrazicie sobie różnicę pomiędzy idealnie gładką powierzchnią mleka w szklance, a tym samym mlekiem z bąbelkami piany, sugerującymi nalanie go przed chwilą. Spływająca po szklance kropla wody podkreśli niską temperaturę orzeźwiającego napoju. Nie musicie godzinami do perfekcji ustawiać kompozycji, bowiem najpiękniejsze i najlepsze są te chwytane w sposób całkiem niespodziewany, w ich naturalnej, nie zawsze doskonałej formie.