Zarabianie na zdjęciach. Krok po kroku

Zarabianie na zdjęciach to ciekawy sposób na utrzymanie albo po prostu na dorobienie sobie paru groszy z przeznaczeniem na nowocześniejszy, bardziej profesjonalny sprzęt czy wyjazdy w ciekawe miejsca, obfitujące w plenery fotograficzne. Oczywistym jest, że droga do przekształcenia pasji fotografowania w dochodowy zawód bywa długa i pełna poświęceń, a przede wszystkim systematycznej pracy. Praca ta to nie tylko tysiące wykonanych zdjęć, ale też opanowanie do perfekcji technik ich obróbki i oczywiście zrozumienie, czego tak naprawdę oczekuje rynek. Aby zarabiać na zdjęciach trzeba mieć nie tylko odpowiedni warsztat, ale też znaleźć niszę, którą możemy zapełnić. Jednym z najprostszych sposobów, jest wrzucenie swoich prac do banku zdjęć i oczekiwanie na potencjalnego klienta, jednak taki sposób zarobkowani z pewnością nie gwarantuje, że dochody będą w ogóle. O wiele lepsze i efektywniejsze są te pomysły, które gwarantują zapłatę za serię wykonanych fotografii.

Jeżeli chcesz już zacząć zarabiać…

Zajrzyj teraz na stronę: ajzo.pl .  Możesz założyć tam galerię ze swoimi zdjęciami, które zamienione w produkty do dekoracji ścian zaczną przynosić Ci w szybkim czasie zyski. Załóż darmowe konto klikając link https://ajzo.pl/user/register. Po założeniu konta i konfiguracji szybko zaczniesz sprzedawać swoje dekoracje.

Zasada racjonalnego wyboru

Pierwszym krokiem, jaki czeka początkującego fotografa, który podjął decyzję o wykorzystaniu swojej pasji do celów zarobkowych jest wybór dziedziny, która będziemy rozwijać i w której poszukamy klientów. Podobnie, jak w każdej innej sferze aktywności tak i tutaj bardziej cenna jest specjalizacja, niż umiejętności o charakterze ogólnym. Oczywiście dobry fotograf wykona każde zdjęcie, ale nie wszystkie będą jednakowo dobre, perfekcyjne, zwierające to coś, co każdy twórca daje od siebie.

Pomysły na zarabianie na zdjęciach

Fotografowanie jest jak malowanie obrazów, gdzie nie każdy doskonały artysta tworzący obrazy olejne potrafi namalować perfekcyjną akwarelę. Wybierając dziedzinę, w której czujesz się najlepiej otrzymujesz gwarancję lepszych fotografii, a nie jedynie przykład dobrego warsztatu. Z drugiej strony sprzedawanie zdjęć nie różni się od sprzedaży innych produktów, dlatego musisz poszukać niszy, która możesz zapełnić. Jeśli w twojej okolicy przeważają młode małżeństwa, jest dużo szkół, przedszkoli, czy też dominują restauracje możesz zdecydować się na fotografowanie dzieci lub imprez okolicznościowych. Jeśli posiadasz kontakty w firmach reklamowych, sięgnij po fotografię komercyjną.

Masz dodatkowe pytania? Napisz do nas!

11 + 15 =

Pomysły na zarabianie na zdjęciach

Internet – studnia bez dna

Poszukując pomysłu na zarabianie na swoich zdjęciach pierwsze kroki możesz skierować do Internetu. Ogromna popularność tego środka masowego przekazu sprawia, że dziś bez posiadania dobrej strony internetowej nie przetrwa na rynku żadna instytucja, firma, warsztat czy sklep. Strony wymagają odpowiedniej grafiki i to ogromne zapotrzebowanie może być szansa dla ciebie, na stworzenie swojego zaplecza dochodowego. Do dyspozycji masz nie tylko konkurencyjne banki zdjęć, ale też możesz próbować nawiązywać współpracę bezpośrednio z firmami zajmującymi się tworzeniem takich stron. Dobre portfolio, konkurencyjne ceny i znajomość tematu są dla ciebie szansą nie tylko na pojedynczych klientów, ale i na stałą współpracę. W Internecie możesz też mieć swój własny sklep, w którym wystawisz tworzone zdjęcia osobiście decydując o ich cenie. Im mniejsza kwota tym większe szanse na sprzedaż, także w wielu egzemplarzach.