Zobacz jak robić zdjęcia aby się sprzedawały

Sprzedawanie zdjęć amatorsko wykonywanych dobrym aparatem fotograficznym może być ciekawym pomysłem na całkiem dochodowe zajęcie. Jeśli posiadasz odpowiedni sprzęt, a wykonywanie zdjęć sprawia Ci przyjemność masz okazję połączyć pasję z zarabianiem pieniędzy w branży, w której najlepsi osiągają imponujące zyski. Oczywiście nie od razu Kraków zbudowano, dlatego zanim do Twojej kieszeni zaczną spływać profity musisz poznać zasady, rozejrzeć się w środowisku i zdobyć umiejętności, dzięki którym Twoje szanse zdecydowanie wzrosną. Banki zdjęć oferują obecnie miliony fotografii, spośród których tylko część znajduje nabywców. Zważywszy na konkurencję pomyśl o zwiększeniu swoich szans na sukces wykorzystując kilka z pozoru oczywistych, ale nie zawsze docenianych rad.

Jeżeli chcesz już zacząć zarabiać…

Zajrzyj teraz na stronę: ajzo.pl .  Możesz założyć tam galerię ze swoimi zdjęciami, które zamienione w produkty do dekoracji ścian zaczną przynosić Ci w szybkim czasie zyski. Załóż darmowe konto klikając link https://ajzo.pl/user/register. Po założeniu konta i konfiguracji szybko zaczniesz sprzedawać swoje dekoracje.

Tradycyjnie,  ponadczasowo, uniwersalnie, czyli zdjęcia dla jak najszerszej grupy odbiorców

Przygotowując się do zrobienia serii zdjęć zazwyczaj planujesz jakiś temat, zakładasz, co będziesz fotografować, wybierając się w konkretne miejsce czy zapraszając określone osoby. Zanim sięgniesz po aparat i zwolnisz migawkę obiektywu zastanów się, czy Twoje zdjęcia są wystarczająco uniwersalne i ponadczasowe. W dobrym zdjęciu ważny jest każdy szczegół, który wskazuje na określone wydarzenia, związki, porę roku czy miejsce. Szczególnie ważne jest takie stworzenie kompozycji, która trafi do jak najszerszego grona odbiorców. Jeśli skoncentrujesz się na typowo kobiecych atrybutach, albo skomponujesz zdjęcie w wyraźnej, jesiennej scenerii, z pewnością straci ono na aktualności już w pierwszych dniach zimy czy też nie będzie wykorzystane tam, gdzie prezentuje się również produkty dla mężczyzn. Uniwersalność i ponadczasowość dotyczy również stylu bycia, fryzur, ubiorów, makijażu czy rodzaju noszonych dodatków. Modne w danym sezonie torebki lub buty na platformie za kilka miesięcy czy lat będą symbolem przeszłości podobnie, jak wzory tkanin, kolory czy specyficzne nakrycia głowy.
Kolejny aspekt, na który warto zwrócić uwagę przy komponowaniu planu fotografii to brak jej odniesieniu do konkretnego wydarzenia, sytuacji losowej, święta itp. Oczywiście nie oznacza to, że Twoje fotografie z widokiem bożonarodzeniowych dekoracji czy świątecznej choinki nie wzbudzą zainteresowania, jednak to kompozycja dedykowana bardzo konkretnej okazji i z pewnością będzie atrakcyjna tylko przez kilka tygodni w roku. Jeszcze większe ograniczenia nałożą na zdjęcie konkretne zdarzenia kulturalne czy polityczne. Fotografując event wyborczy lub promocyjny przekreślisz szansę na sprzedaż zdjęcia już w kilka dni po jego zakończeniu.

Masz dodatkowe pytania? Napisz do nas!

6 + 3 =

Wyjątkowe ale uniwersalne

Wyjątkowe ale uniwersalne

Sztuką jest zrobić oryginalne zdjęcie, jeszcze większe żeby zrobić takie aby się sprzedało

Uniwersalne nie znaczy bez wyrazu

Uniwersalne nie znaczy bez wyrazu

Musisz znaleźć sposób na siebie. Oryginalny pomysł coś od siebie

Ludzie i uczucia, czyli to, co nie jest nam obce

Podstawową zasadą naprawdę dobrych zdjęć jest fotografowanie tego, co sprawia przyjemność. Przypomina to nieco rysowanie, pisanie tekstów czy aktywność kulinarną, której twórca jest dobry tylko w określonym zakresie tematycznym czy wybranej kuchni regionalnej. Dobry w swoim fachu kucharz ugotuje wszystko, ale jego łosoś w galarecie lub torcik hiszpański to prawdziwe dzieło sztuki. Fotografowanie odnosi się do tych samych zasad, dlatego najlepsze zdjęcia z tzw. duszą to te, które robisz z potrzeby własnego serca, które czujesz. Niestety „dobre”, nie zawsze oznacza „sprzedażowe”, bowiem to, co akurat przedstawia nie musi znajdować się w granicach potrzeb fotoedytorów. Najbardziej uniwersalne, najpopularniejsze zdjęcia poszukiwane w bankach zdjęć to te, które przedstawiają ludzi w wielu różnych sytuacjach i wyrażających różne emocje. Zapewne jest to efektem uniwersalności i identyfikowania się z takim tematem niemal każdego odbiorcy. Złość, radość, smutek, zniechęcenie to cechy, które posiada każdy z nas, to doświadczenia, które znamy i rozumiemy, które przeżywaliśmy niejednokrotnie, a co najważniejsze – które możemy dopasować do dziesiątek sytuacji, od satysfakcjonującego zakupu samochodu, po wybór lekarza rodzinnego czy ubezpieczyciela.