Nie będzie chyba dla nikogo zaskoczeniem, że inną fototapetę należy dobrać do pokoju, w którym mieszka chłopiec, a inną do pokoju dziewczynki. Cechą wspólną jest to, że bez względu na płeć obrazki powinny być wykonane w optymistycznych kolorach.

Jeżeli dziecko pozostawiło wybór rodzicowi, dla chłopca warto rozważyć zakup fototapety z motywem z autkiem, statkiem kosmicznym, innymi pojazdami. Dziewczynce powinny się spodobać fototapety, na których nadrukowano motyw z dobrą wróżką, kucykiem, postaciami z bajek, roślinami, scenkami ze świata zwierząt.

Jeśli dziecko doskonale wie, czego chce, wybór wzoru należy mu bezwzględnie pozostawić. Nie starajmy się wiedzieć lepiej od malucha, co mu się podoba. On wie najlepiej, co sprawi mu największą radość.

fototapety dla dzieci w bajecznepokoje.pl

Fototapeta – za i przeciw

Specjaliści wskazują na więcej zalet fototapet w pokoju dziecięcym niż wad. Przede wszystkim ciekawy obrazek na ścianie pobudza wyobraźnię dziecka oraz sprawia, że czuje się ono lepiej, gdy ma blisko siebie coś ładnego i kolorowego. Zaletą jest to, że fototapety kładzie się szybko, więc dziecku można sprawić radość dużo szybciej i skuteczniej niż przemalowując pokój. Ba, można nawet zamówić fototapetę według własnego wzoru!

Minusem jest to, że każde małe dziecko ma tendencje do niszczenia, więc może się zdarzyć, że fototapeta w pokoju malucha przetrwa znacznie krócej, niż zakładaliśmy. Poza tym, nie wszystkie fototapety są mocno odporne na wilgoć i nie wszystkie łatwo się myje. Cechy te posiadają najnowocześniejsze, najdroższe modele.